3 — 12 листопада 2017

Posted By on 06.11.2017

3 листопада, п’ятниця
Поминальна вечірня з 17:00
– 80-річчя трагедії Сандармох, де були розстріляні представники української культури: Микола Куліш, Лесь Курбас, Валер’ян Поліщук, Валер’ян Підмогильний, Микола Зеров, Григорій Епік, Миросалв Ірчан, Юліян Шпол, Марко Вороний, Антін Крушельницький, Олександр Бадан-Яворенко, Сергій Грушевський, Володимир Чехівський…

З’ясовано, що Сандармох є спеціальною територією, яку використовували органи НКВС СРСР для проведення масових страт цивільного населення. Зокрема, Сандармох став місцем розстрілу соловецького тюремного етапу 1937 року, в якому перебували відомі діячі культури, науки, військовики, технічна інтелігенція, священство.
 
4 листопада, Димитрівська поминальна субота
Заупокійна літургія з 8:00
Поминки Тетяни Іларіонівни Назаренко,
40-й день
Вечірня з 17:00
 
5 листопада, неділя
Літургія з 8:00
День Івана Манжури в Рубанівському

 
8 листопада, п’ятниця
Вмч. Димитрія Солунського (306)
– 500 років від дня народження
Дмитра Івановича Вишневецького (1517-1563),
шляхтича, магната, князя, засновника Запорізької Січі.
Відомий своїми походами проти турків і татар, Вишневецький прославився серед простого народу та прихильної шляхти і магнатів. Однак допомоги йому майже ніхто не надавав через політичні особливості тогочасної ситуації в Східній Європі, і він мусив спиратися лише на сили козаків.

Народився у 1517 році, походив з відомої князівської династії Збаразьких-Вишневецьких. Отримав від Сигізмунда-Августа староство Канівське і Черкаське, його обов’язками була оборона цих територій від татар. У війську Бернарда Претвича у 1548-1549 роках Вишневецький проводить ряд походів, і здобуває великий авторитет як талановитий воєначальник.
Вишневецький сподівається на поєднання зусиль Великого князівства Литовського та Московського царства у боротьбі з Кримом та Туреччиною. Однак Сигізмунд, шляхта і магнати інертно реагують на його ініціативи, і він самостійно фінансує фортецю на Дніпрі на о. Мала Хортиця у 1553 році.
Після багатьох невдалих спроб протистояння з татарами Вишневецький захворів. У 1563 році його запросили на князівство до Молдавії місцеві бояри, які знаходилися під протекторатом Туреччини, і там по-зрадницьки захопили в полон та відправили до Стамбула, де пізніше стратили.
 
9 листопада, четвер
Прп. Нестора Літописця, Києво-Печерського (1114)
 
10 листопада, п’ятниця
Мц. Параскеви-П’ятниці (ІІІ)
 
11 листопада, субота
Вечірня з 17:00
 
12 листопада, неділя
Літургія з 8:00


Comments