Різдво

Posted By on 25.12.2017

* * *
Більшість Церков світу, в тому числі і православних, святкує Різдво за сучасним календарем. А в Україні православні, греко-католики і значна частина протестантів святкують Різдво на два тижні пізніше. Чи є якась дійсна причина розділяти християн по календарному питанню?
Ні, такої причини немає! Немає причини для сперечань між християнами з приводу різниці в календарях!
За сенсом церковного календаря православні свята прив’язані до астрономічних явищ: Різдво – до зимового сонцестояння. Благовіщення Пресвятої Богородиці – до весняного рівнодення…
Але дні православних свят взагалі давно вже не співпадають з астрономічними датами цих подій.
Наприклад, в природі зимове сонцестояння відбувається приблизно 25 грудня, а ми святкуємо Різдво аж 7 січня! Тобто на два тижні пізніше.
Таким чином, у нас існує розбіжність між громадянським та церковним застарілим календарем, який вперто відстоюють закостенілі церковники, залякуючи віруючий народ «уничтожением многовековых православных традиций украинского народа».
Отож, є юліанський календар (від Юлія Цезаря, т.з. старий стиль) і є григоріанський календар (від папи Григорія ХІІІ, розроблений на основі юліанського, т.з. новий стиль, більш точний), за яким живемо ми і весь світ.
Кожен має право вільно вибирати, по якому календарю жити і святкувати. Це залежить від його рівня віри, стану освіти, розсудливості, відчуття свободи…
А залякування «демонізацією, чіпами, кодами, фізіологічними потребами, православним гетто, безбожною владою, біометричними паспортами…» – це вже відноситься не до календарної проблеми, а до Кримінального кодексу – це розпалювання ворожнечі та релігійної нетерпимості, що є абсолютно неприйнятним для християнина і для кожної людини!
Добрих Мирних Радісних Зимових Свят всім Вам, дорогі брати і сестри!

Comments